جلسه بررسی مشکلات بیلند و بیان گزارش عملکرد مسئولین شهرستان در این باره برگزار شد

تیر ۱۸, ۱۳۹۷ 2 نظر توسط

جلسه بررسی مشکلات بیلند و بیان گزارش عملکرد مسئولین شهرستان در این باره با حضور آقای بنایی نماینده محترم شهرستان، آقای جعفری سرپرست فرمانداری شهرستان و روسای ادارات حمل و نقل و راهداری، آبفای روستایی و  بهزیستی شنبه شب مورخ ۱۶ تیرماه ۹۷ در جمع مردم بیلند برگزار شد.

 

در ابتدای جلسه آقای حاجیان رئیس شورای اسلامی به بیان برخی مشکلات و خواسته های بیلند پرداخت که از جمله موضوعات مطرح شده می توان به موارد زیر اشار نمود.


– نداشتن راه ورودی سهل الورود به مرکز شهرستان
– نبود کارخانه فراوری شیر با توجه به جمع آوری و خروج روزانه ۲۰ تن شیر از بیلند
– نبود اعتبار کافی برای طرح هادی روستا
– نداشتن ماشین حمل زباله در بیلند
– کمبود آب آشامیدنی با توجه به نبود منبع ذخیره سازی آب
– ناوگان حمل و نقل درون شهری فرسوده
– دفن زباله ها و نخاله ها در شمال و غرب بیلند که متاسفانه با وجود جلسات متعددی که در این خصوص برگزار شده هنوز کاری انجام نشده.
– خطر امواج دکل های مخابراتی که در داخل روستا قرار گرفته اند.

و از جمله دیگر خواسته های مطرح شده توسط رئیس شورای اسلامی بیلند می توان به راه اندازی خانه بهداشت شهرک بهلول، بازگشایی راه ورودی بیلند، پیگیری ارتقاء به شهر، ساخت مدارس مورد نیاز با مشارکت مردم و خیرین مدرسه ساز، ایجاد فضای سبز و پارک ، افتتاح کلنیک شبانه روزی جهت تزریقات و اقدامات اورژانسی جهت بیلند و سایر روستاهای اطراف و ایجاد پایگاه اورژانس اشاره نمود

 

در ادامه رضایی بخشدار بخش مرکزی گناباد بخشی از خواسته های مطرح شده مثل ایجاد فضای سبز را جزء وظایف ذاتی شورای روستا عنوان نمود که باید با استفاده از اعتبارات دهیاری برنامه ریزی و به ثمر برسد.
رضایی در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع شکایت مردم از منزل احداث شده بر روی قنات بیلند پرداخت و با اشاره به مطرح شدن این موضوع در شورای تأمین شهرستان و همچنین بازدیدی که در تاریخ ۳۱ خرداد ماه از محل این منزل صورت گرفته گفت: این خانه بر روی میله چاه احداث نشده و فقط به نظرمی رسد قسمتی از دیوار منزل بر روی میله چاه قرار گرفته که مطلب به گونه ای منتقل شده بود که منزل بر روی میله چاه احداث شده و باعث ایجاد حساسیت هایی شده بود اما طبق بازدید انجام شده این منزل با یک میله چاه ۱۰ متر و با میله چاه دیگر نزدیک به ۳۵ متر فاصله داشت.و در واقع بخشی از ملک بر روی کوره قنات قرار داشت همانند تعداد زیادی از روستاهای دیگر همچون قنبر آباد، دلوئی و خیبری و … که البته موضوع کنار گذاشته نشده و پیگیر انجام رای صادره هستیم.در ادامه رضایی ضمن تشکر از شورای بیلند بابت پیگیری جلسات تعاملی بین شورای دو روستای بیلند و باغ آسیا گفت پیگیر حل مساله مرز بین دو روستا که یکی از دغدغه های مردم است نیز می باشیم تا در کمترین زمان این موضوع نیز به نتیجه برسد.

 

 

 

آراسته رئیس اداره بهزیستی شهرستان گناباد نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد بهزیستی در بیلند، درباره درخواست مردم مبنی بر ایجاد مجتمع خدمات بهزیستی در این روستا گفت علیرقم مخالفت هایی که در استان با این موضوع شده ولی ما پیگیر این موضوع هستیم.

 

 

 

 

 

درادامه جلسه فخار سرپرست آبفای روستایی گناباد با بیان اینکه در بیلند تعداد ۲۳۰۰ اشتراک وجود دارد که ۱۰ درصد آن را مشترکین غیر مسکونی تشکیل می دهند گفت: متاسفانه ۶۵ درصد مشترکین در بیلند الگوی مصرف را رعایت نمی کنند.
فخار همچنین با اشاره به سفر مدیرعامل محترم آب روستایی به گناباد در اسفند ماه سال گذشته و مطرح شدن بحث ساخت مخزن ۵۰۰ هزار لیتری آب شرب با فرماندار شهرستان گفت : در تاریخ ۲۸ اسفند ماه ۹۶ نامه موافقت فرماندار با حمایت آقای دکتر بنایی دریافت شد و در بحث تخصیص بودجه نیز دفتر فنی فرمانداری اعلام کرده ۲۰ درصد بیشتر از مبلغ پیشنهادی برای این پروژه مصوب شده.

 

 

 

 

پس از فخار نوبت به ارشادی رئیس اداره حمل و نقل و راه داری گناباد رسید تا درباره پیگیری های انجام شده در خصوص یکی از مشکلات اصلی بیلند یعنی راه ورودی گزارش دهد.
رئیس اداره راه شهرستان در این جلسه ضمن اشاره به سفر آقای امینی معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی،
در سفر سال گذشته خود به گناباد گفت ایشان دستور انجام مطالعات لازم برای ایجاد راه دسترسی را دادند که با پیگیری های انجام شده مقرر شد قسمتی از اعتبارات توسط شهرستان و قسمتی هم توسط اداره کل راه و شهرسازی تامین شود که در این راستا مکاتبه ای توسط اداره کل راه و شهرسازی با فرمانداری مبنی بر تخصیص مبلغ ۵۰ میلیون تومان اعتبار برای بحث مطالعه صورت گرفته و برای بحث اجریی نیز مدیر کل محترم قول مساعدت لازم را داده اند .
ارشادی همچنین درباره ایجاد زیرگذر در محل تقاطع دانشگاه آزاد گفت: طی تحقیقاتی که انجام شده اجرای این زیرگذر به خاطر برخی موارد مثل وجود قنات در این محل امکان پذیر نیست و باید به خیابان المهدی منتقل شود که در آنجا هم به خاطر هم سطح بودن دو خیابان باید موضوع برسی و به شکل دیگری همچون میدان یا دوربرگردان و … حل شود.

 

 

 

نماینده محترم شهرستان هم در این جلسه ضمن اشاره به پیگیری و مدیریت مشکلات و خواسته های مردم بیلند از به سرانجام نرسیدن موضوع زیرگذر با وجود دستور وزیر راه و همچنین دستور معاون ایشان در سفر به گناباد اظهار شرمندگی کرد.
بنایی همچنین به مواردی همچون دریافت مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای گود باستانی ، تهیه قیر برای آسفالت، پیگیری مشکلات خیابان امام رضا ، پیگیری ارتقا به شهر با تشکیل قریب به ۴۰ تا ۵۰ جلسه اشاره کرد و بیان کرد که به سرانجام رسیدن ارتقاء بیلند نیازمند حل موضوع حریم تداخلی بیلند با روستاهای مجاوراست و با پیگیری و همت شورای اسلامی بیلند موضوع را میشود حل کرد.

 

 

 

 


در ادامه ایشان از آقای جعفری سرپرست فرمانداری گناباد درخواست کرد تا مسائل را طوری مدیریت کنند تا حل مشکلات تسریع شود.همچنین بنایی درخواست کارد تا بازه زمانی برای مردم تعیین شود تا بعد از این بازه زمانی گزارش کارهای انجام شده به مردم داده شود.

در پایان نیزسرپرست فرمانداری آقای جعفری به سخنرانی پرداخت و ضمن اشاره به تجمع قبلی مردم بیلند قول برگزاری جلسه بعدی را در سه ماه آینده داد .
جعفری درباره منزل احداث شده بر روی قنات بیلند گفت این موضوع را از نزدیک بررسی کردیم و متوجه شدیم این بنا با میله چاه فاصله داشته و بر روی کوره قنات احداث شده و حتی مالک، آب ریز آشپزخانه ساختمان را به فاصله ۶ متری از کوره قنات منتقل و از دسترس خارج میکند.
در ادامه جعفری از برگزاری جلساتی بین شورای بیلند و روستای همجوار در جهت وفاق و همدلی که موجب رسیدن به یکسری تفاهمات کلی شده اظهار خوشحالی کرد و گفت در یکی از جلسات با حضور اعضای محترم شورا در محل فرمانداری با آقای دکتر حاتمی مشاور ارشد بنیاد مسکن استان تماس گرفته شد که ایشان هم به این موضوع اشاره کردند که بحث مرز بیلند باید با متانت خود مردم حل شود.
جعفری همچنین با درخواست از مردم برای چالشی نکردن موضوع مرز گفت: نیازمند فرصتی هستیم تا با مشاورین ارشد بنیاد مسکن ارتباط برقرار کرده و موضوع را حل کنیم.
ایشان همچنین مشکل و ایراد اصلی در موضوع راه دسترسی به مرکز شهرستان را اشکال در میدان مند دانست که برای هر سه روستای حاشیه ایجاد مشکل کرده . جعفری با اشاره به پیگیری های دکتر بنایی از ایشان خواستند پیگیر اعتباری برای اصلاح این میدان باشند و همچنین شهرداری گناباد را موظف به حل این مشکل دانست.
سرپرست فرمانداری گناباد درباره مشکل تخلیه نخاله های ساختمانی گفت: در شورای تامین شهرستان از شهردار درخواست پاسخگویی کردیم که گفته شد تاکنون حتی یک پلاک ماشین متخلف در این قضیه اعلام نشده. (این صحبت با واکنش تعدادی از اهالی مواجه شد که در مقابل سرپرست فرمانداری درخواست کرد مستندات مربوطه جهت پیگیری ارائه شود )
جعفری پیگیری تخلیه نخاله های ساختمانی را نه تنها به خاطر بیلند که به خاطر ایجاد چهره ای نازیبا در وردی شهر از مهمترین مسائلی دانست که باید پیگیری شود .

در ادامه جلسه تعدادی از اهالی بیلند نیز مشکلات و انتقاداتی را مطرح کردند که از جمله آن ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
– عدم راه اندازی خانه بهداشت شهرک علامه بهلول
– عدم نظارت درست بر حمل و نقل و همچنین عدم نظارت بر واگذاری تاکسی ها
– دخالت برخی کارمندان فرمانداری در مسائل مرزی با اشاره به تماس با یکی از اهالی جهت ابطال پروانه ساختمان و همچنین ایجاد حساست هایی بین مردم بیلند و روستاهای همجوار توسط برخی ادارت همچون بنیاد مسکن
– عدم برگزاری جلسات پرسش و پاسخ بین نماینده شهرستان و مردم بیلند همانند جلساتی که در سایر روستا ها برگزار می شود.
– جابجایی آمار روستا ها با دخالت برخی افراد (جواب بخشدار: سرشماری به صورت الکترونیکی صورت میگیرد و در شهرستان امکان تغییر نیست )

 

دسته بندی : آخرین اخبار
برچسب ها :

درباره نویسنده

نویسنده هنوز هیچ اطلاعاتی به پروفایلش اضافه نکرده است.

2 پاسخ to “جلسه بررسی مشکلات بیلند و بیان گزارش عملکرد مسئولین شهرستان در این باره برگزار شد”

  1. طاها says:

    جناب بخشدار محترم فرمودند منزلی که گفته شده روی قنات قرار داره روی کوره قناته و در خیلی از روستاهای دیگه هم منازل روی کوره قنات بنا شده و به نظرایشون مشکلی نیست
    آقای رضایی عزیز مردم با نظر شما که زندگی نمیکنند و با عرض معذرت باید بگم شما صلاحیت کارشناسی این مورد رو ندارید ، چطور ممکنه دادگاهی که باید رایش از روی نظر کارشناسی باشه چندین مرتبه نظری خلاف نظر شما داشته باشه و حتی حکم به تخریب بده و دیوان عدالت ادرای هم این حکم رو تایید کنه. دادگاه که از روی باد هوا حکم نمیده اونم حکم به تخریب یک منزل
    نمی دونم شاید شما خودتون رو بالاتر از قاضی و دادگاه و دیوان عدالت اداری می دونید

  2. حسنقلی بیک says:

    اگر مطالبی که جناب طه فرمودند همون جوری باشه که گزارش شده باید بگم احسنت وقتی قاضی مبتنی بر تعدادی ادلّه وبراهین حکمی صادر می کند معنی نداره فرد دیگری نقضش کند مگر فرد مورد نظر نیز ادلّه ای محکمتر بیاورد که ناقض حکم قاضی باشد ساده تر بگم حکم قضایی را باید با حکم قضایی قوی تری ردّ کرد

پاسخ دهید