اجرای ورزش باستانی توسط ورزشکاران زورخانه های گناباد در بیلند به مناسبت عید غدیر

مهر ۱۰, ۱۳۹۴ 10 نظر توسط

به مناسبت عید سعید غدیر خم و به منظور احیا و پاس داشت فرهنگ پهلوانی و زورخانه ای همچون سال گذشته مراسم مشترک اجرای ورزش باستانی با حضور ورزشکارانی از دوازده زورخانه شهرستان گناباد در شب عید غدیر (پنجشنبه شب مورخ ۹ مهرماه۹۴)در محل مجتمع حسینیه و مهدیه بیلند برگزار گردید.

 

در این مراسم که با حضور پیشکسوتان گناباد در این رشته ورزشی در محل مجتمع حسینیه و مهدیه بیلند و به میزبانی زورخانه پوریای ولی این روستا برگزار گردید، ورزشکاران ۱۲ زورخانه گناباد به اجرای حرکات ورزش باستانی پرداختند . همچنین در پایان این مراسم احکام کمیته رتبه بندی و استعداد یابی هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای شهرستان توسط آقای جوادی رئیس این هیات و در حضور شاهدوست رئیس اداره تربیت بدنی شهرستان و مهمان این جلسه آقای واحدی ،از پیشکسوتان این ورزش باستانی در شهرستان تربت حیدریه، به تعدادی از پیشکسوتان اعطا گردید.

 

 

دسته بندی : آخرین اخبار, عکس
برچسب ها :

درباره نویسنده

نویسنده هنوز هیچ اطلاعاتی به پروفایلش اضافه نکرده است.

10 پاسخ to “اجرای ورزش باستانی توسط ورزشکاران زورخانه های گناباد در بیلند به مناسبت عید غدیر”

 1. admin says:

  سلام
  “دوست گرامی آقا یا خانم “گمنام
  این توجه شما قابل ستایش است.
  اما ای کاش قبل از این انتقاد تند کمی به علت انتخاب این مراسم برای انتشار گزارش فکر می کردید و یا حداقل سوال خود را بدور از اتهام زنی به ما در زمینه تعصب داشتن به منطقه خاصی ارائه می دادید.
  دوست عزیز ما مشکلی با انتشار گزارش مراسم برگزار شده در سایر نقاط بیلند در این وب سایت نداریم و حتی بارها به صورت کتبی و شفاهی از هیات امنای محترم همه اماکن مذهبی و فرهنگی و افراد مختلف نزدیک به این اماکن درخواست ارسال گزارشات خود را داشته ایم . تا جایی هم که توانسته ایم خودمان برای تهیه گزارش مراجعه می کنیم . ما منکر لزوم انتشار خبر برگزاری مراسم برگزار شده در فاطمیه در این وب سایت نیستیم ولی خودتان قضاوت کنید وقتی فقط یک نفر وظیفه تهیه گزارش را برعهده دارد و دو مراسم به صورت همزمان در بیلند برگزار می شود و یکی در سطح شهرستان است و دیگری در سطح بیلند کدام یک را باید انتخاب کرد.
  اگر نگاه منطقی به موضوع داشته باشیم مورد اول که در سطح شهرستان مطرح است در اولویت قرار می گیرد. ضمن اینکه افزایش چشم گیر بازدیدکنندگان از این وب سایت بعد از انتشار این گزارش نسبت به روزهای گذشته آن و همچنین باز نشر آن در سایت های مطرح خبری شهرستان همچون گناپا،صبح گناباد و نامه گناباد مؤید این موضوع است که انتخاب ما درست بوده .
  به هر حال در پایان امیدواریم عذر ما را به خاطر عدم پوشش خبری مراسم مذکور با توجه به دلایل گفته شده پذیرفته باشید.

  با تشکر
  مدیر سایت

 2. پوريا says:

  با سلام؛
  درود بر مردمان ميهمان نواز و متدين بيلند ، واقعا هماهنگي و برگزاري همچين مراسم باشكوهي بسيار دشوار است كه امسال نيز همچون سال گذشته زورخانه پورياي ولي بيلند ميزباني از ورزشكاران باستاني كار ۱۲ زورخانه گناباد را عهده دار بود كه حقا و انصافا جاي تقدير و تشكر دارد .
  بنده از نزديك شاهد اين محفل معنوي امير المونين بودم انشاءا… تمامي ورزشكاران و دستاندركاران اين مراسم اجر و مزد خود را از صاحب اصلي اين ورزش ؛ آقا علي ( ع) بگيرند.
  متاسفانه در اين مراسم مرشد پيشكسوت گناباد جناب آقاي بخشي زاده كه در سردم حضور داشتند با توجه به حضور جناب آقاي صفايي فرماندار سابق گناباد در اين مراسم، از تريبون مرشدي كه متعلق به مدح و ثناي آقا امير المونين مي باشد و بايد در جهت اشاعه فرهنگ و مرام پهلواني به كار گرفته شود. در اقدامي خود شيريني ، ايشان را نماينده آتي گناباد در مجلس شوراي اسلامي معرفي نمودند كه ظاهرا به مذاق فرماندار سابق نيز خوش آمده بود.
  علي اي حال اين اقدام را مي توان شروع كارزار انتخابات مجلس به حساب آورد و از اين به بعد بايد شاهد حضور اينگونه مدعيان در محافل گوناگون باشيم.

 3. گمنام says:

  سلام چندسوال ازمديرسايت داشتم
  مگه بيلندفقط مهديه بيلنده؟چراازمراسمي كه شب عيدغديردرفاطميه بيلند چيزي نذاشتين ؟تازه اكثرمردم به مراسم مهديه به خاطرحضوربانوان مشكل داشتند درحالي كه مراسم فاطميه باحضوربيش از هزار نفرمستمع بسيارمراسم پرشوري بود كه در شان عيدبزرگ غديربود
  اگه جواب قانع كننده اي داريدبگيد وگرنه پيشنهادميكنم اسم سايت وبه مهديه بيلندتغييربديد

 4. آشنا says:

  اكثرمردم به مراسم مهديه به خاطرحضوربانوان مشكل داشتند???!!!!!!!
  نکنه شما به تنهایی اکثر مردمی!!!!!
  مگه بانوان لولو خرخره بودن که به اصطلاح شما اکثر مردم مشکل داشتند!!!!!!

 5. بی نام says:

  باسلام وخسته نباشید خدمت تمامی دوستان

 6. بی نام says:

  باسلام وخسته نباشید خدمت تمامی دوستان من بعنوان یک بیلندی برای خودم متاسفم چون از حضور حجت الاسلام مدنی ناشرالاسلام وبرگزاری مراسم فاطمیه بیلند مطلبی نوشته نشده اگه نمیخواستید از هیئت ومداحان جلسه نهم ببریدلااقل بخاطر این مردبزرگ هم یادی از این مراسم میکردید خوب بود

 7. گمنام says:

  نه من اكثرمردم نيستم همونطوركه توهم يكنفري ولي ميتوني نظرات مردم وبشنوي
  درثاني تواگه غيرت داري راضي نميشي خواهرت بره جايي كه كلي مرد باشلواركن
  مردم بيلندهنوزغيرت دارن يااينم شده فرهنگ؟؟؟؟؟
  ازمديرم بابت دلايل منطقيشون ممنونم ولي بازم ميشديه خبر بدون عكس گذاشت كه حداقل بدونن شب عيدغديربيلندكه دارالمومنينه يك جلسه مولودي خواني داشته اونم بااون كيفيت بالا

 8. آشنا says:

  یعنی شما میگی همه اونایی که ناموسشون اون شب مهدیه بوده بی غیرت بودن؟؟!!!
  متاسفم برای این طرز فکر شما
  لطفا شما کاسه داغتر از آش نباشید. وقتی مراجع دینی ما با این موضوع مشکلی ندارن شما به اسم غیرت میای مخالفت می کنی
  نخیر من از جانب خودم صحبت کردم و همه اونایی که اون شب در جلسه حضور داشتند شما داری از طرف بیلند صحبت می کنی و حضورشون رو به غیرت و بی غیرتی ربط میدی.

 9. ناشناس says:

  با سلام جای این مراسم ورزشگاه ایثارگران بود نه مهدیه

 10. علی says:

  سلام مردم بیلند.
  من علی هستم و بزرگ شده خارج از گناباد و پدر و مادرم هم ۳۰ سال است بیلند نیستند.
  تا حالا خیلی ک اده ام بیلند به شما به عنوان یک دوست چند نصیحت ی کنم :۱ – وقتی غریبه ای به روستا می ایید و یا اگر کسی را نمیشناسید از او رد شوید نباید همه افراد را که شما بشناسید این زشت است که تا یک غربیه به روستا وارد می شود هه از زن و مردم چشم به او بدوزند تا ان را بشناسند وای اگر نشناسند حتی به او میگویند شما پسر کی هستی که در نانوایی از من زیاد یپرسندند . یک بار با یک همکارم از گناباد رد می شدیم به قصد جایی دیگر به او گفتم برویم من تا اقوام را ببینم از بس به ما نگاه کردند مردم از خجالت آب شدم و همکارم گفت ماشین کثیف است که همه نگاه می کنند یا مو های من نا مرتب هر جور بود او را پیچاندم . نظری دارم برای مسولین که برای ما پلاک تردد درست کن که گردن ، چشم ، ذهن و … دوستان اذیت نشود.
  ۲- پل های زمین ها را باریک نکنید >به خاطر زمین با هم دعوا نکنید من که یکی از اقوام که زمین زیاد دارد با فردی رفتم گفت نگاه کن کنار پل را هی خالی می کند بعد از چند روز فرد دیگری زمین همین نفر که میگفت برای دیگر زمینش مثل قبلی بود و کنار پل را هی می گرفت و از راه می گرفت آخر به این چند سانت به کجا میرسد .
  البته هه بیلندی ها اینطور نیستند ولی در کل گفتی راستی شورا هم کولاک کرزده بیلند خیلی تغییر کرده .

پاسخ دهید