کتابخانه مرکز ثقل فرهنگی روستای بیلند شده است

دی ۲۱, ۱۳۹۶ بدون نظر توسط

مسئول کتابخانه عمومی ملامحمد جعفر طبیب بیلندی گناباد:کتابخانه مرکز ثقل فرهنگی روستای بیلند شده است.

مسئول کتابخانه عمومی ملا محمد جعفر طبیب بیلندی با اشاره به انتخاب کتابخانه به عنوان یکی از کتابخانه های برتر در حوزه برگزاری نشستهای کتاب خوان گفت: کتابخانه با برگزاری برنامه های فرهنگی مانند نشست کتاب خوان به یک مرکز مهم فرهنگی روستا تبدیل شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد، به همت مسئول کتابخانه عمومی ملامحمد جعفر طبیب بیلندی برنامه های فرهنگی متنوع در این کتابخانه از ابتدای سال جاری برگزار شده است.

مسئول کتابخانه عمومی ملامحمد جعفر طبیب بیلندی ادامه داد: این کتابخانه در روستای پرجمعیت بیلند از توابع شهرستان گناباد واقع شده است و در مرداد ماه سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر بیش از ۴۰۰ عضو دارد. اکثر اعضای کتابخانه کودکان و نوجوانان روستا هستند و حضور فعال و گسترده آنان در کتابخانه سبب شده است که همواره این کتابخانه جزء کتابخانه هایی باشد که از آمار بالایی از لحاظ تعداد شرکت کنندگان در برنامه های فرهنگی و امانت کتاب در سطح شهرستان برخوردار باشد.

کمالی بیان کرد: نشست های کتاب خوان، جلسات جمع خوانی کتاب، نمایشگاه های کتاب، کلاس های کاردستی و بازی همراه با معرفی کتاب، کارگاه مهارت های زندگی ویژه بانوان، و جشن ها و مسابقات فرهنگی در مناسبت های مختلف از جمله برنامه هایی است که در این کتابخانه برگزار می شود.

مسئول کتابخانه عمومی ملامحمد جعفر طبیب افزود: ارتباط خوبی بین مراکز فرهنگی، مدارس و مهدکوک های این روستا با کتابخانه وجود دارد. از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ نشست کتاب خوان مدرسه ای و ۱۴ نشست کتاب خوان کتابخانه ای به همت این کتابخانه برگزار شده که در آن قریب به ۱۲۰ عنوان کتاب معرفی شده است. برگزاری جلسات کتاب خوان و معرفی و روخوانی کتاب در مدارس و در اماکن مختلف روستا همانند مزار شهدا و منزل علامه بهلول گنابادی اشتیاق اعضا را برای حضور در اینگونه برنامه ها افزایش داده است.

وی ادامه داد: تشکیل اتاق فکر با حضور تعدادی از بانوان فعال و دغدغه مند روستا یکی از فعالیت هایی است که در این کتابخانه انجام شده است. هر یک از اعضای این گروه در دوره های قرآن هفتگی و یا نشست های حلقه صالحین به معرفی کتاب می پردازند و همچنین برای آشنایی اهالی روستا با خدمات کتابخانه و افزایش آگاهی آنان، کتاب های کم حجم و آرشیو نشریات کتابخانه را از طریق مساجد و مکان های پر رفت و آمد روستا تحت عنوان طرح “ببر، بخوان، بیار” در دسترس مردم قرار می دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امید است که با توجه بیشتر مسئولین و خیرین به کتابخانه های روستایی بویژه در روستاهای پرجمعیت شاهد توسعه روزافزون کتابخانه های روستایی از لحاظ منابع و فضای کتابخانه ای باشیم و شرایط بهتر و مناسب تری را برای استفاده مردم زحمتکش و متدین روستا در کتابخانه های عمومی فراهم نماییم.

منبع: اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

دسته بندی : آخرین اخبار
برچسب ها :

درباره نویسنده

نویسنده هنوز هیچ اطلاعاتی به پروفایلش اضافه نکرده است.
بدون پاسخ به “کتابخانه مرکز ثقل فرهنگی روستای بیلند شده است”

پاسخ دهید