اوضاع و احوال موسسه خیریه امام علی(ع) بیلند در گفتگو با مدیر عامل این موسسه

شهریور ۲۶, ۱۳۹۴ 2 نظر توسط

با توجه به سوالات برخی از اهالی در رابطه با موسسه خیریه امام علی(ع) بیلند برای تهیه گزارشی در این رابطه به مدیرعامل این موسسه مراجعه کردیم و اوضاع و احوال این موسسه را از ایشان جویا شدیم.
img_4059آقای سپاسی در ابتدا به بیان تاریخچه مختصری از روند شکل گیری این موسسه از گذشته تاکنون پرداختند.
به گفته ایشان این موسسه در سال ۱۳۷۲ توسط هیات موسس آن متشکل از آقایان حجت الاسلام صادقی امام جمعه محترم شهرستان، حاج حسن علیپور،مرحوم حاج علی اکبر شاهرودیان و مرحوم حاج علی شاهرودیان تاسیس شده و طبق اساسنامه جدید آن که در تاریخ ۲۱ اسفندماه ۱۳۹۲ به تصویب رسیده است از آن تاریخ به بعد به صورت هیأت امنایی اداره می شود. و بر طبق تغییراتی که در اعضاء هیات امنا و هیات مدیره صورت گرفته آقای علی محمد کیانی به عنوان رئیس هیات مدیره و خود آقای سپاسی به عنوان مدیرعامل با این موسسه همکاری می کنند.
سپاسی در خصوص مراحل ثبت این موسسه نیز گفت: همه مراحل مربوط به ثبت انجام گرفته و هم اکنون این موسسه دارای مجوز فعالیت از اداره بهزیستی می باشد.
در ادامه ایشان به بیان فعالیت های این موسسه پرداخت و به طور مشخص به بیان گزارش مختصری از فعالیت این موسسه در سال ۹۳ پرداخت.
سپاسی در این خصوص گفت: این موسسه در زمینه های مختلف از جمله پرداخت کمک هزینه درمانی، تهیه جهیزیه ، کمک هزینه تحصیلی ، کمک هزینه ازدواج و … به افراد نیازمند فعالیت می کند به طوری که در سال ۹۳ مبلغ ۱۲۴ میلیون ریال به مددجویان کمک شده و این در حالی است که مبالغ جمع آوری شده از صندوق های صدقات این موسسه در سطح شهرستان و استان ۱۴۰ میلیون ریال در طی این سال بوده که با احتساب مبلغ ۵۱ میلیون ریال شامل هزینه های موسسه همچون هزینه ساخت صندوق صدقات و هزینه های برق ، تلفن و … و همچنین حقوق متصدی جمع آوری صندوق های صدقه ،مبلغ ۳۵ میلیون ریال از منابعی که از سال های گذشته موسسه داشته هزینه کرده ایم.
سپاسی همچنین گفت: از محل منابع این موسسه به افرادی که نیاز مالی داشته باشند مبلغی به عنوان وام قرض الحسنه اعطامی شود که در سال ۹۳ تعداد ۲۶ نفر جهت استفاده این وام به مبلع مجموع ۳۰۰ میلیون ریال به صندوق های طرف قرارداد موسسه معرفی شده اند.
در پایان آقای سپاسی ضمن درخواست از کلیه اهالی مبنی بر ارائه نظرات و پیشنهادات خود از خیرین محترم درخواست کرد با کمک های خود این موسسه را در جهت امر خیر یاری رساندن به افراد کم بضاعت و محروم یاری دهند.
ضمنا ایشان شماره حساب این موسسه را برای آن دسته از خیرینی که تمایل به مشارکت در این امر خیر دارند به شرح زیر اعلام کردند.
شماره حساب موسسه خیریه امام علی (ع) بیلند گناباد نزد بانک انصار
۲۰۲۹۰۴۳۱۰۰۷۵۱۳۷۰۰۱

دسته بندی : آخرین اخبار
برچسب ها :

درباره نویسنده

نویسنده هنوز هیچ اطلاعاتی به پروفایلش اضافه نکرده است.

2 پاسخ to “اوضاع و احوال موسسه خیریه امام علی(ع) بیلند در گفتگو با مدیر عامل این موسسه”

 1. دردمند says:

  دردهای من
  جامه نیستند تازتن درآورم
  “چامه وچکامه”نیستند
  تابه رشته ی سخن درآورم،
  دردهای من،
  گرچه مثل درد مردم زمانه نیست
  درد مردم زمانه است،
  دردهای پوستی کجا؟
  دردهای دوستی کجا؟
  انحنای روح من،
  شانه های غرور من،…
  دردهای من نگفتنی است
  دردهای من نهفتنی است.

 2. حسين says:

  با سلام و خسته نباشيد و تشكر از آقاي سپاسي به خاطر ارائه گزارشي از فعاليتهايشان در اين مدت به مردم روستا
  همان گونه كه ايشان فرمودند اين موسسه در سال ۱۳۷۲ تاسيس شد يعني ۲۲ سال كه با اين همه قدمت و سابقه كار تنها ماهيانه مبلغ يك ميليون تومان در ماه اعم از صدقات ، نذرورات ، خيرات از مردم روستا جمع آوري كرده اند كه فكر نمي كنم مبلغ قابل توجهي باشه چون اگر فقط ۱۰۰۰ صندوق داشته باشند كه مطمئناً دارند و هر نفر در هر ماه ۱۰۰۰ تومان به اين صندوقها كمك كند در ماه مبلغ يك ميليون تومان به راحتي جمع آوري مي شود كه اين مبلغ فقط شامل صندوق هاي صدقات است.
  واقعاً خوب است در اين زمينه كار شود با بكار گيري چند جوان پر انرژي و با تبليغات فراوان در اين زمينه ، خالي كردن صندوق هاي صدقات هر ماه يا هر ۴۵ روز و جمع آوري صندوقهاي پلاستيكي منازل به همين صورت ، تهيه صندوقهايي جهت جمع آوري كفارات و زكات و …( تبليغات موسسه )
  و در عين حال جلسات مكرر اعضاي هئيت مديره در برخي شبهاي در هفته به صورت منظم در خصوص شناسايي و كمك به اقشار محروم روستا كه واقعاً نيازمند هستند مي توان اين موسسه را احيا نمود

پاسخ دهید