دومین یادواره شهدای بیلند برگزار شد

آذر ۱۷, ۱۳۹۶ یک نظر توسط

دومین یادواره شهدای بیلند پنجشنبه شب مورخ ۱۶ آذر ماه با حضور مردم و مسئولین بر سر مزار شهدای بیلند شروع و با برگزاری نماز مغرب و عشا و سایر مراسم در محل مجتمع حسینیه و مهدیه بیلند ادامه یافت.

مراسم رسمی این یادواره پس از نماز مغرب و عشا در محل مهدیه بیلند پیگیری شد.

در ابتدای جلسه  جناب سرهنگ ابراهیم زاده فرمانده ناحیه مقاومت سپاه پاسداران گناباد ضمن عرض خیر مقدم  و تبریک به مناسبت ولادت پیامبر اکرم(ص)  و امام صادق(ع)، به خانواده شهدا ،مردم و مسئولین به ارائه گزارشی از این مراسم پرداخت.

سرهنگ ابراهیم زاده با اشاره به اینکه رمز موفقیت انقلاب اسلامی ، رهبری های مقام معظم رهبری در حال حاضر و حضرت امام(ره) می باشد این نکته را خاطر نشان کرد که جمله مشترک در وصیت نامه های شهدا پیروی از ولایت فقیه است  و رمز موفقیت ما نیز پیروی از رهبری خواهد بود.

 

پس سخنرانی فرمانده محترم سپاه گناباد بهمن بهنام به اجرای سرود پرداخت.

 

خاطره گویی حاج محمد زنده دل  ، یکی از رزمندگان دفاع مقدس از دوران اسارت ده ساله خود در زندان های حزب بعث عراق و مقایسه رفتار اسلام و کفر با اسیر ، برنامه بعدی این مراسم بود.

 

 این مراسم با اجرای دکلمه توسط یکی از دانش آموزان و اجرای سرود توسط تعدادی از نوجوانان بسیجی بیلند پیگیری شد.

سخنرانی سردار مولوی برنامه بعدی این مراسم بود.

سرار مولوی درابتدا ضمن تشکر از همه ارگانهایی که در برگزاری این مراسم مشارکت کردند گفت:

در هر جهاد و عملیاتی که صورت گرفت مردم گناباد به عنوان رزمنده و خط شکن حضور داشتند.

وی با اشاره به هفته وحدت و ولادت حضرت محمد(ص) و ۱۶ آذر به عنوان روز دانشجو به ببان توضیحاتی در رابطه با افشای توطئه سازمان های جاسوسی  آمریکا و انگلیس برای ایجاد تفرقه در بین کشور های اسلامی پرداخت و بیان دشت:

از روزی که انقلاب اسلامی مقداری از فضای خصوصی خارح  و به شهر و روستا ها سرایت کرد به همین مبزان دشمنی دشمنان انقلاب شدیدتر و جدی تر شد.

وی گفت: وقتی می گوییم  ۱۶ آذر ، بر می گردیم به ۲۵ سال قبل از پیروزی انقلاب واینکه آن زمان هم انگیزه مبارزه با استکبار جهانی و آمریکا در تفکر نیروهای اصیل اسلامی وجود داشت.

سردار مولوی ادامه داد: در ۱۶ آذر دانشجویانی که تفکر اسلامی داشتند، تفکر ظلم ستیزی و استکبار ستیزی را هم دنبال میکردند. جنبش دانشجویی ما یک جنبش انقلابی نبود ولی اسلامی بود و دانشجویان دوست داشتند به میدان بیایند و تضاد فکری خود را با آمریکا نشان بدهند . اما جریان دانشجویی به عنوان یک جریان انقلابی نبود علت آن هم این بود که بستر  دانشگاه ها و افرادی که مجاز به  تحصیل در دانشگاه ها بودند از طیف خاصی بودند و و الزاما باید وابستگی آنها به دستگاه حاکم برای همه روشن می بود وجایی برای افراد متوسط جامعه در دانشگاه نبود . البته جریان روشنفکری در دانشگاه ها رشد کرده بود.

سردار مولوی با اشاره به اینکه حرکت دوم دانشجویی و تبدیل این جریان از اسلامی به انقلاب اسلامی و تفکر اسلامی انقلابی، خود را بعد از پیروزی انقلاب نشان داده گفت:

جنبش انقلابی در دوران انقلاب به دلیل شرایطی که در دانشگاه ها بعد از حرکت اولیه ایجاد شد،  در مهار قرار گرفت  و نتوانست پا به پای سایر حرکت های مردمی دنبال شود و حرکت دوم زمانی بود که این قشر توانستند به میدان بیایند و لانه جاسوسی را فتح کنند.

بعد از اولین ضربه ای که آمریکا از جوانان ما خورد و بعد از جریان ۱۵ خرداد همواره ما در شرایطی قرار گرفتیم که آمریکا و صهیونیسم ها متوجه کانونی شدند که اگر این کانون را مهار و کنترل نکنندمعلوم نیست چه بلایی به سرشان بیاید، لذا  به استناد اسناد منتشر شده از خودشان نقشه ای را به عنوان جدایی مکاتب الهی طراحی کردند.

وی اینگونه به بازخوانی و توضیح قسمتی از این سند منشر شده پرداخت که:

سیستم های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس به عنوان دو جریانی که نسبت به مکاتب الهی حساس بودند برای آینده ای که پیش رویشان بود برنامه ریزی کردند و آن آینده مد نظر آنها حدودا پنج سال قبل شروع شد، که جریان داعش یک از همین برنامه ریزی ها بود که عملیاتی کردند .

در این طرح بنا بر این گذاشتند که علیه شیعیان و مذهب شیعه تبلیغات کرده و تفرقه و بدبینی ایجاد کنند.

وی با اشاره به این ضرب المثل که ((تفرقه بینداز و حکومت کن)) گفت:  در این سندی که منتشر شد گفته شده بود که تفرقه بینداز و نابود کن.

در این سند اعلام می کنند که در سال ۱۳۵۷ با وقوع انقلاب اسلامی در ایران امریکا متحمل خسارت سنگینی شد که ابتدا فکر می شد که این انقلاب فرایند طرح ریزی دو سازمان جاسوسی مهم دنیاست و فکر می کردند که این انقلاب خواست طبعیی جامعه مذهبی و روحانیت ایران است.که رهبران مذهبی آن قصد بهره گیری از آن را دارند و با کنار رفتن شاه می توانند افراد مطلوب خود را روی کار بیاورند و  اولین حریان در این موضوع ، جریان بنی صدر بود .

اما با گذشت زمان و گسترش فرهنگ انقلاب اسلامی در کشور های منطقه به خصوص در عراق، پاکستان، لبنان، کویت و دیگر کشور ها ، دو سازمان اطلاعاتی جاسوسی آمریکا  و جریان صهیونیسم  متوجه اشتباه در تحلیل های خود شدند و به آن اعتراف نیز کردند.

وی ادامه داد:در یک گردهمایی که با حضور مقامات سازمان اطلاعات مرزی آمریکا برگزار شد و در آن نماینده ای از سرویس اطلاعاتی انگلیس به علت تجارب زیاد این کشور ها  در جوامع اسلامی نیز حضور داشت به این نتیجه رسیدند که انقلاب اسلامی ایران فقط در نتیجه سیاست های اشتباه شاه در مقابله با این انقلاب نبوده بلکه عوامل دیگری مثل قدرت رهبری مذهبی آن و استفاده از فرهنگ شهادت نیز دخیل بوده.

رهبری که در ذات حرکت انقلاب به وسیله امام(ره) شروع و با پشت سر گذاشتن دورانی با شرایط سخت ادامه پیدا کرد و همچنین رهبری مذهبی ایران به دست شخصیتی توانمند به نام حضرت آیت الله العظمی خامنه ای که اشرافیت کامل به همه مسائل سیاسی، اجتماعی، دینی و انقلابی دارد.

امروز جهان اسلام با نام انقلاب اسلام و رهبری رهبر معظم انقلاب، صدای مظلوم ترین افرادی که در اقصی نقاط دنیا زندگی می کنند را در یک فضا به نام حرکت انقلابی دور خود جمع کرده است و فریاد یا للمسلمین به وسیله این رهبر مذهبی در گوش صاحبان زر و قدرت سنگینی می کند.

سردار مولوی ادامه داد که در این سند درباره علت پیروز بودن فرهنگ شهادت اینگونه آمده است که :  این فرهنگ شهادت پیروز بوده زیرا ملت های مسلمان در طول سال و در مجالس مختلف پای فرهنگ شهادت می نشینند و زندگی شخصیت های بزرگ انقلابی و دینی خود را گوش به گوش و نفر به نفر، مرتب تکرار میکنند و ادامه می دهد این تفکر و فرهنگ، فرهنگ سید الشهدایی است.

سردار مولوی با اشاره به تقدیم ۲۸ شهید از منطقه بیلند در طول دوران دفاع مقدس گفت: این سلسله سلسله زیر سایه ظلم و ستم زندگی نکردن و استقلال و روی پای خود قرار گرفتن است و کشوری که تفکر بسیجی توأم با شهادت طلبی در آن متبلور باشد این کشور و این ملت همیشه پیروز و همیشه در میدان رزم هستند.

وی ضمن بیان این موضوع که امروز انقلاب اسلامی مرزهای جغرافیای خود را در نوردیده است گفت: امروز چیزی که ما در موضع دفاع از انقلاب نگران آن هستیم حرکتی است که سازمان جاسوسی امریکا و اسرائیل طی آن به دنبال تفرقه و ایجاد دو دستگی است . تا جایی که ۸۰ ملیار دلار تخصیص دادند که فقط بین شیعیان وملت های مسلمان اختلاف ایجاد کنند حالا چه اختلاف مذهبی، چه سیاسی  و چه فرهنگی یا اختلاف طبقاتی. که برخی ممکن است به ما آسیب وارد کند.

وی در ادامه و ضمن اشاره به اینکه یکی از اهداف انقلاب برداشتن اختلاف طبقاتی بود گفت:

در دهه اول انقلاب کشاورز و روستایی و دانشجو و دانش آموز کنار هم و در طبعیّت از امام توانستیم ۸ سال پای انقلاب بایستیم و خون بدهیم این امر به این خاطر بود که کسی به دنبال زر اندورزی و تجمل گرایی نبود.

این جرات را انقلاب ،اسلام و امام به ما داد که در مقابل کسانی که تجمل گرایی را پیشینه خود قرار داده اند و در مسیری قرار گرفه اند که فاصله طبقاتی را ایجاد کنند ، بایستیم.

شهدا برای برای مقابله با  تجمل گرایی و مقابله با حقوق های کلان رفتند. کدام  رزمنده ای برای حقوق رفت! همان حرفایی که امروز برای شهدای مدافع می گویند، همین حرف ها را در دوران دفاع مقدس نیز می گفتند.  در حالی که حقوق های چند صد هزار تومانی را به یک راننده نمی دهند حقوق های بیش از صد میلیونی را برای خود بر می دارند. به خاظر کدام زحمت!

سردار مولوی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تلاش دشمن در جهت درگیر کردن جریان های سیاسی با هم پرداخت و گفت:

هر نغمه ای که بر خلاف مسیر امام و ولایت حرکت کند جیره خوار همان کانونی است که علیه این انقلاب طراحی و برنامه ریزی می کند.

 

وی با اشاره به این سخن رهبری که عده ای به دنبال این هستندکه همین یادواره ها را کمرنگ کنند گفت:

بعضی از روشنفکرانی که در مکاتب آنها ]وابسته به استکبار جهانی[ تلمیز یا تلمّز می کنند ،درس می دهند یا درس می خوانند، به دنبال ایجاد این فضا هستند که مردم از این فرهنگ شهادت دور بشوند.

 

ایشان در ادامه به لزوم زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا توسط خود مردم اشاره کرد و خطاب به مردم گفت: همانطور که در دوران دفاع مقدس رزمندگان از کمک های مردمی بهره می بردند باید به کمک دستگاههایی که متولی ابن امر هستند و نهاد هایی که مردم پایه هستند و به وسیله مردم  سازماندهی شده باشند بیایید و برای اموری همانند سامادهی مزار شهدا تنها منتظر کمک های دولتی نباشید.

سردار مولوی در آخرین بخش از سخنان خود با اشاره به وضعیت کنونی کشور های منظقه و تلاش دشمن در جهت تفرقه افکنی در آن ها گفت: آنها برای ایجاد اختلاف و دو دستگی، کارهای زیادی انجام دادند که یکی از همین جریان ها داعش بود و این به عنوان پایان این برنامه ریزی ها نیست چون انقلاب زنده است و تا روزی که انقلاب زنده باشد این صف آرایی ها هم هر روز با یک نام در مقابل وجود خواهد داشت.

وی ادامه داد اگر پرونده داعش بسته می شود اما این جریان از طرف سازمان جاسوسی آمریکا و انگلیس  و در قالب یک دولت رسمی به نام عربستان با تفکر وهابیت، ماموریت دارد در منظقه و بین کشور های مسلمان چند دستگی را ایجاد کند که امروزه با هوشیاری رهبری و ملت در صحنه ، خوب در مقابله با این جریان پیش رفتیم اما مدیران و مسئولین ما و افرادی که دلسوزان اسلام و  انقلاب هستند باید بیشتر نسبت به مسائل توطئه دشمن علیه تمامیت نظام و انقلاب اسلامی مراقب باشند.

 

پس از سخنرانی سردار مولوی این جلسه با مداحی کربلایی رضا عطار باشی ادامه و با تقدیر از خانواده معزز شهدا به وسیله اهدای لوح و تندیس پایان پیدا یافت.

 

 

 

دسته بندی : آخرین اخبار
برچسب ها :

درباره نویسنده

نویسنده هنوز هیچ اطلاعاتی به پروفایلش اضافه نکرده است.

یک پاسخ to “دومین یادواره شهدای بیلند برگزار شد”

  1. ناشناس says:

    ای کاش مجری ومداح و..بیلندی می بودند

پاسخ دهید