دومین جشنواره سنتی خانوادگی بیلند(نوروزگاه) برگزار می شود

اسفند ۲۴, ۱۳۹۶ بدون نظر توسط

پس از برگزای موفق اولین جشنواره سنتی خانوادگی بیلند(نوروزگاه) در بهار ۹۶ در نوروز ۹۷ نیز این مراسم قرار است روز سوم فروردین ماه برگزار شود. 

هیات اجرایی این مراسم از ماه ها قبل اماده سازی مجموعه ورزشی ایثارگران را کلید زده اند و در تلاشند تا با توجه به تجربه سال قبل و نظرات مردمی روزی مفرح و شاد برای خانواده های بیلندی مقیم و غیر مقیم فراهم آورند.

به نظرمی رسد امسال غرفه های فروش و نمایشگاهی بسیار پررنگ تر از سال قبل برگزار شود به طوری که این غرفه ها از چند روز قبل از عید نوروز برپا و آماده بازدید علاقه مندان خواهد بود.

از جمله این غرفه ها می توان به مواردی همچون غذاهای محلی(آش لخشک و جوشپره)، محصولات لبنی محلی، محصولات شتر مرغ، صنایع دستی بافتنی و ترمه، عکس فرهنگی، نان محلی،سمنو چینی و همچنین غرفه زالو درمانی و حجامت بادکش  اشاره نمود.

امسال مسابقات هم با نظم بهتری برگزار خواهد شد که از جمله این مسابقات می توان  طناب‌کشی، وسطی، خروس جنگی، فوتبال بزرگسالان و پیشکسوتان در بخش آقایان و والیبال و یه‌قل دوقل در بخش خانمها را نام برد.

لازم به ذکر است مراسم روز سوم عید با پیاده روی به سمت ورزشگاه همچون سال گذشته شروع خواهد شد و با اجرای برنامه های متنوع و شاد در محل ورزشکاه ادامه پیدا خواهد کرد و ظهر هم با آش محلی از حاظرین پذیرایی به عمل خواهد آمد.

نوروزگاه بیلند

 – جشنواره بازی های سنتی در بیلند برگزار شد(جشنواره نوروز ۹۶)

دسته بندی : آخرین اخبار
برچسب ها :

درباره نویسنده

نویسنده هنوز هیچ اطلاعاتی به پروفایلش اضافه نکرده است.
بدون پاسخ به “دومین جشنواره سنتی خانوادگی بیلند(نوروزگاه) برگزار می شود”

پاسخ دهید