توضیحات مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه بیلند در خصوص این شرکت

شهریور ۰۹, ۱۳۹۴ بدون نظر توسط

همزمان با شب ولادت امام رضا(ع) جلسه ای در خصوص شرکت تعاونی توسعه بیلند با حضور اعضای این شرکت و سایر مردم در محل مسجد کتاب ا… بیلند برگزار گردید.

در این حلسه مدیرعامل این شرکت توضیحاتی در رابطه با کارهای انجام شده و برنامه های پیش رو ارائه داد.

افضلی با اشاره به برگزاری اولین جلسه مجمع این شرکت در تاریخ ۷ مرداد ماه ،انتخاب اعضای هیات مدیره این شرکت را از اولین اقدامات انجام شده بیان نمود و ادامه داد در اقدام بعدی ضمن تشکیل جلسات مختلف موضوع ثبت شرکت، پیگیری شد که کارهای مقدماتی آن تاکنون به انجام رسیده است.

افضلی با تاکید بر اینکه کار اعضا فقط انتخاب هیات مدیره نیست گفت: این شرکت اهداف بالایی دارد و با سایر شرکت ها متفاوت خواهد بود . این شرکت چند منظوره است و می تواند در اجرای کارهای مختلف اعم از تولیدی، تجاری،خدماتی، فرهنگی، آموزشی و … ایفای نقش کند و طبق قانون باید سرمایه این شرکت در خود بیلند به کار بسته شود که این امر باعث افزایش امکانات و همچنین اشتغال زایی برای اهالی خواهد شد.

مدیر عامل شرکت تعاونی توسعه بیلند درباره چگونگی تهیه سرمایه لازم برای شکل گیری این شرکت تعاونی گفت: خوشبختانه ۸۰% اعتبارات این شرکت توسط دولت به صورت قرض الحسنه تامین می شود و ۲۰% مابقی باید توسط مردم روستا تامین شود که تاکنون مبلغ ۵۰ میلیون تومان از طریق فروش سهام به سرپرستان ۲۵۰ خانواده تامین شده که مبلغ پرداختی برای هر سهم ۲۰۰ هزار تومان می باشد. افضلی در ادامه مشارکت ۲۵۰ خانوار را در مقایسه با جمعیت بیلند ناچیز دانست و گفت ما باید با تبلیغات برای این شرکت و آگاه سازی مردم نسبت به مزایای آن زمینه مشارکت حداکثری مردم در این امر را فراهم آوریم تا حداقل ۲۰۰ میلیون تومان سرمایه مردمی داشته باشیم تا بتوانیم با جذب کمک ۸۰۰ میلیونی دولت به صورت قرض الحسنه  به این شرکت با مجموع یک میلیارد تومان این شرکت را به سرانجام برسانیم.

افضلی با بیان اینکه هر خانواده مشارکت کننده در این طرح باید حداقل ۴ سهم خریداری کند که یک سهم آن به صورت نقدی و سه سهم آن هم در آینده و با ضمانت کارت یارانه خانواده بایستی پرداخت شود، گفت در صورت عدم استقبال سایر خانواده ها راه بعدی تامین سرمایه لازم از طریق خرید نقدی سه سهم دیگر توسط خانواده های مشارکت کننده ای است که استطاعت مالی لازم را داشته باشند. همچنین افرادی که استطاعت مالی بیشتری دارند تا حداکثر  ۴۰ سهم می توانند خریداری کنند تا سرمایه لازم تامین شود.

همچنین در صورتی که هیچ کدام از این راه ها به سرانجام نرسد به عنوان راه آخر پیشنهاد می کنیم افرادی که توانایی مالی لازم را دارند به صورت قرض الحسنه مبلغی را در اختیار این شرکت قرار دهند تا آورده مالی به مقدار لازم برسد.

افضلی با اشاره به لزوم انتخاب طرحی پایدار با توجه به موقعیت منطقه این اطمینان را به اعضا داد که  هیچ طرحی بدون نظر و مشورت آنها اجرایی نخواهد شد و هر طرحی که انتخاب شود پس از گرفتن مصوبه در اختیار مردم قرار خواهد گرفت تا نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دهند.

افضلی در پایان اظهار امیدواری کرد که این طرح به پشتوانه مردم به سرانجام برسد.

در ادامه جلسه صالح روحانی یکی از اعضای هیات مدیره این شرکت با اشاره به تجربیات خود در تشکیل چند شرکت تعاونی دیگر حمایت خاص و ویژه دولت از این شرکت تعاونی را وجه تمایز و برتری آن نسبت به سایر شرکت ها دانست. وی از جمله کوچکترین حمایت های دولت از این شرکت را دستور به ادارات مختلف در زمینه امتیاز گاز،برق، آب و .. دانست و گفت شرکت های زیای بوده اند که تنها به خاطر عدم این حمایت ها با مشکلات فراوانی روبرو شده اند.

دسته بندی : آخرین اخبار
برچسب ها :

درباره نویسنده

نویسنده هنوز هیچ اطلاعاتی به پروفایلش اضافه نکرده است.
بدون پاسخ به “توضیحات مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه بیلند در خصوص این شرکت”

پاسخ دهید