تشکیل جلسه مجمع عمومی موسسه خیریه امام علی (ع) بیلند

تشکیل جلسه مجمع عمومی موسسه خیریه امام علی (ع) بیلند

جلسه مجمع عمومی موسسه خیریه امام علی (ع) بیلند با حضور اعضای هیات امنای این موسسه تشکیل شد.

در این جلسه گزارشات مالی و حسابداری موسسه به حاضرین ارائه و در مورد فعالیت های این موسسه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در ابتدا و پس از ارائه گزارش حسابداری موسسه ،مدیر عامل این موسسه به بیان گزارش مختصری از روند کارهای انجام شده در این موسسه طی یک سال گذشته پرداخت.

آقای حسین سپاسی کمک های مالی به نیازمندان و ارائه مشاوره های اجتماعی ، کاری و .. . را از جمله مهمترین فعالیت های انجام شده این موسسه در سال گذشته عنوان کرد و گفت بیش از ۹۵ درصد افراد تحت پوشش این موسسه از اهالی خود بیلند هستند. 

سپاسی کمک های ارئه شده به مددجویان این موسسه را به سه بخش تقسیم کرد:

اول ارائه کمک های ماهانه به برخی افراد مستحق البته با تحقیق کامل از نیازمدی افراد

دوم کمک به افرادی که به صورت مقطعی نیازمند دریافت کمک از این موسسه به صورت نقدی و یا سبد کالا شده اند مانند کارگران فصلی و …

سوم کمک به افرادی که دچار حادثه و یا اتفاقات ناگهانی  شده اند و احتیاج به تامین هزینه در سریعترین زمان ممکن دارند که به این افراد کمک های مالی و یا وام های کوتاه مدت داده شده که اکثرا پس از حل مشکلات علاوه بر برگرداندن اصل مبلغ وام داده شده بنا به درخواست و میل خودشان مبلغی نیز به این موسسه کمک کرده اند.

مدیرعامل موسسه خیریه امام علی(ع) با اشاره به تقسیم بندی که بین موسسات خیریه سطح شهرستان انجام شده و بنا به پیشنهاد بهزیستی و مبنی بر فعالیت این موسسه در زمینه ارائه سبد کالا به نیازمندان گفت در طول سال گذشته چهار مرحله توزیع سبد کالا داشتیم که ارزش تقریبی هر سبد کالا در حدود صد هزار تومان بوده.

سپاسی از دیگر  کمک های این موسسه به نیازمندان را شامل ارائه کمک هزینه های تهیه جهیزیه، درمان، معیشت و تحصیل عنوان نمود.

وی ضمن اشاره به لزوم خرج کرد کفاره روزه در زمینه تامین نان برای نیازمندان گفت از زمان مرحوم شاهرودیان طبق پیشنهاد امام جمعه محترم اقدام به توزیع کپن های نان بین نیازمندان می کنیم تا با مراجعه به نانوایی های مورد نظر و ارائه این کپن ها نان دریافت کنند.  سپاسی همچنین در مورد لزوم فرهنگ سازی در مورد نحوه صحیح خرجکرد زکات فطریه گفت امسال نیز همانند سال های گذشته اقدام به توزیع صندوق های جمع آوری زکات فطره در محل های برگزاری نماز عید خواهیم کرد و امیدواریم با اطلاع رسانی هایی که انجام خواهیم داد، مردم زکات فطره خود را به این موسسه پرداخت کنند تا به دست نیازمندان هم محله ای خودشان برسد.

در ادامه سایرین اعضا نیز به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند که از جمله آن می توان به لزوم اطلاع رسانی گزارش فعالیت موسسه در زمان و مراسمات خاص بین مردم ، لزوم شناسایی بیشتر افراد نیازمند و همچنین مشارکت هیات امنای مساجد در شناسایی اینگونه افراد جهت پرداخت زکات فطریه جمع آوری شده در هر مسجد به افراد پیشنهاد شده توسط هیات امنای آن مسجد اشاره کرد.

همچنین در این جلسه مقرر شد علاوه به فعالیت این موسسه در برخی شب های هفته فعالیت این موسسه در ساعات اداری نیز پیگیری شود و اموری مانند جمع آوری صندوق ها و شناسایی افراد نیازمند و … با نظم بیشتری صورت گیرد.

 

نظر دهید !!!

نظر شما برای “تشکیل جلسه مجمع عمومی موسسه خیریه امام علی (ع) بیلند”

قالب وردپرس