تحلیلی از انتخابات پنجمین دوره شورای بیلند

تحلیلی از انتخابات پنجمین دوره شورای بیلند

امسال هم مانند سالهای پیش، با گذر هر بهار از عمر انقلاب، انتخاباتی دیگر برگزار شد، اما متفاوت از دوره های پیش به طوری که در این دوره شاهد تغییرات زیادی در سطح منتخبین دهستان بیلند بودیم که در این مرقومه اجمالا مورد بررسی قرار می گیرد.

به نام خدا

تحلیلی از انتخابات پنجمین دوره شورای بیلند

به فرموده رهبر عالی قدر انقلاب ” روز انتخابات در کشور ما یک روز جشن است”

امسال هم مانند سالهای پیش، با گذر هر بهار از عمر انقلاب، انتخاباتی دیگر برگزار شد، اما متفاوت از دوره های پیش به طوری که در این دوره شاهد تغییرات زیادی در سطح منتخبین دهستان بیلند بودیم که در این مرقومه اجمالا مورد بررسی قرار می گیرد.

الف) کثرت نامزدهای شورای اسلامی

ب) تبلیغات برای جلب آرای حداکثری مردم

ج) حضور جوانان در امور اداری

  • بالا بودن میزان تحصیلات نامزدها نسبت به ادوار گذشته

ه ) بالا بودن انتظارات عامه مردم

در شرح موارد فوق بیان این نکات برجسته است:

امسال افراد زیادی که در خود توانایی مدیریت و راهبری دهستان و حل مشکلات را دیدند وارد عرصه انتخابات شدند که این بیانگر رشد فرهنگی و ارتباطات اجنماعی بالای افراد می باشد و جای تقدیر و خوشحالی دارد که این عزیزان بدون از هر گونه اسراف، تبلیغات مفید و مختصری را انجام دادند و بستر فضای رقابتی کاملا سالم همراه با شور نشاط را فراهم کردند. در این بین اما جوانان یش قدم در این عرصه شدند ، با نگاهی اجمالی به این نتیجه می رسیم که این دوره میزان تحصیلات نامزدها نسبت به ادوار گذشته در سطح بسیار قابل قبولی می باشد و اگر چه به نظر تحصیلات شرط لازم می باشد اما کافی نیست، مردم شریف دهستان بیلند با آرایی که به منتخبین دادن چند نکته را اعلام کردند که :

  • استفاده از تحصیلات در کنار تجربه کارآمد خواهد بود، و همگان به این نتیجه رسیده اند که اداره دهستانی با این همه جمعیت و ظرفیت باید از حالت بی برنامگی و گاها قدیمی به حالت مدون و جدید در بیاید.
  • کسانی می توانند نسبت به رفع مشکلات اقدام کنند که حداقل در جایگاه منتقد به وضعیت موجود باشند و نه راضی به آن. البته نسبت به اقدامات شوراهای دوره های پیش به دلیل عدم تخصص در جایگاه نقاد نیستیم و حتما فعالیت هایی هم که صورت پذیرفته قابل تقدیر می باشد.
  • مردم امیدوارند با توجه به ارتباط اعضای محترم با سایر ارگانهای اداری از جمله بخشداری و شهرداری که دو مولفه برجسته در انتخاب افراد شورا می باشد ، از این فرصت کمال بهره وری صورت گرفته و موجبات پیشرفت روز افزون فراهم گردد.

در پایان از برگزیدگان شورای اسلامی دهستان بیلند تقاضا درام با توجه به اینکه تمام کسانی که خود را در معرض آرای مردم قرار دادند،در حوزه های مختلف دارای توانایی های قابل قبول می باشند، از نظرات و برنامه های این عزیزان نیز در امور مربوط استفاده نماید و آن طور که شایسته مردم شریف این خطه هست در راستای آبادی هر چه بیشتر بیلند جهادگونه تلاش نمایند.

با تشکر

علی باقری

نظر دهید !!!

یک دیدگاه برای “تحلیلی از انتخابات پنجمین دوره شورای بیلند”

  1. محمد جواد

    به نظرم من بايد اعضاي قديم شورا بيان از طريق همين سايت بگن در اين چهار سال چه كاري براي بيلند انجام دادن و چه خدمتي كردن و چي باعث شده كه امسال مردم اينجوري بهشون پشت بكنن و يك نفر از اونها رو هم انتخاب نكنن خيلي جالبه ما به روستاهاي ديگه نگاه مي كنيم و بينم كه از كوچكترين ظرفيت ها شوراهاشون استفاده كردن حالا چرا به روستاي هاي كاخك كه واقعاً تغيير و تحول در اونها زياد بود بريم به همين باغ آسيا و قوژد و هم نگاه كنيم مي بينم كه شوراهاشون واقعاً كار كردن اما بيلند هيچي و به قول جواد آقا نيك پروركه محرم در مهديه صحبت مي كردن « تو رو خدا توي اين روزهاي محرم كسي ماشينش رو از گاراژ بيرون نياره كه به خدا براي عبور هئيت مشكل داريم ».

قالب وردپرس