بنایی:نبود طرح توجیهی برای اشتغال مشکل روستاها است

مهر ۱۷, ۱۳۹۶ بدون نظر توسط

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلات اساسی در روستاها کم توجهی به بحث اشتغال و نبود طرح توجیهی در این حوزه است.

 حمید بنایی دوشنبه شب در همایش دهیاران گناباد که در  محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: خوشبختانه نگاه دولت و مجلس به روستاها یک نگاه توسعه ای و حرکت به سمت اشتغال است. 

وی افزود: لایحه ای ۱.۵ میلیارد دلاری از سوی دولت به مجلس رسید که با تصویب نمایندگان این مبلغ از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاها هزینه خواهد شد. 

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: نبود طرح توجیهی با رویکرد اشتغالزایی از سوی دهیاران یکی از مشکلات اساسی است و بیشتر بودجه روستاها صرف کارهای عمرانی می شود. 

وی افزود: سال گذشته حدود پنج  میلیارد تومان اعتبار به دهیاری های گناباد تخصیص یافته است ولی متاسفانه سرانه بودجه دهیاری ها در کشور عادلانه نیست. 

بنایی با اشاره به مذاکرات صورت گرفته توسط کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با وزارت نفت افزود: امسال چهار میلیون تن قیر رایگان به روستاها تخصیص خواهد یافت که از این میزان ۳۵ هزارتن برای خراسان رضوی در حوزه بنیاد مسکن در نظر گرفته شده است. 

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود امسال دولت ۵۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشته باشد که دهیاران و مسئولان در جذب اعتبارات تلاش فراوان همراه با برنامه داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

دسته بندی : آخرین اخبار
برچسب ها :

درباره نویسنده

نویسنده هنوز هیچ اطلاعاتی به پروفایلش اضافه نکرده است.
بدون پاسخ به “بنایی:نبود طرح توجیهی برای اشتغال مشکل روستاها است”

پاسخ دهید