دسته : آخرین اخبار,تصاویرتاریخ: ۱۳۹۷/۰۳/۲۵
برگزاری نماز عید فطر به امامت امام جمعه گناباد در بیلند

نماز عید فطر در بیلند به صورت متحد و به امامت حجت الاسلام صادقی امام جمعه محترم شهرستان برگزار گردید.

از اولین ساعات صبح کم کم مردم از سراسر بیلند جمع می شدند تا در بزرگترین نماز عید فطر که تاکنون می خواست در بیلند برگزار شود شرکت کنند. مراسمی که بعد از نوروزگاه بیلند برای دومین بار بود که می خواست اتحاد و همدلی مردم بیلند را به رخ همگان بکشد و همین طور هم شد و جمعیت عظیمی (بالغ بر ۲۵۰۰ نفر) در این مراسم شرکت کردند.
به خاطر اهمیتی که این مراسم داشت علاوه بر امام جمعه محترم که امامت این نماز را بر عهده داشت مسئولین دیگر شهرستان همچون فرماندار و معاون فرماندار و بخشدار بخش مرکزی نیز حضور یافتند و نماز عید فطر را در کنار مردم بیلند اقامه کردند و همین  توجه مسئولین را می توان یکی از نشانه ها و اثرات  مثبت این اتحاد و همدلی عنوان کرد.
به گزارش وب سایت خبری بیلند: امام جمعه شهرستان هم در خطبه نماز عید این گونه اتحاد وهمدلی مردم را عاملی در ناکام ماندن دشمن در ایجاد توطئه علیه ملت دانست و اتحاد را بزرگترین خدمت به دین و ارزشها عنوان کرد.
حجت الاسلام صادقی در ادامه گفت : پیشنهاد من این است که بیلند با توجه به پیشینه فرهنگی و همچنین به این علت که زادگاه علمای بزرگی از جمله علامه بهلول (ره) است باید در همه جا پیشرو و پیشگام و جلوتر از سایر جاها باشد، همانطور که در این مراسم هم همین اتاق افتاده.
ایشان همچنین پیشنهاد کردند از علمایی که از بیلند در شهرهای دیگر هستند دعوت به عمل آید و به عنوان محور قرار بگیرند چرا که این کار هم به نفع اسلام است و هم به نفع بیلند.
امام جمعه گناباد ضمن اشاره به پیگیری های مسئولین برای ارتقاء بیلند به شهر این اتحاد ها را عاملی برای شناخته شدن بیلند به عنوان شهر معرفی نمود و گفت: بیلند این ظرفیت (ظرفیت ارتقاء) را دارد وباید مردم خود را ثابت کنند و این به حضور مردم و برگزاری مراسم اینچنینی بستگی دارد.
حجت الاسلام صادقی اظهار امیدواری کرد: این نماز در سال های آینده با شکوهی وصف ناپذیر برگزار شود و الگویی برای همه شهرستانهای دیگر قرار گیرد.
ایشان در ادامه با اشاره به بازدید های خود از مراسم مساجد بیلند در ماه مبارک رمضان و درخواست های مردم مبنی بر حضور روحانی هایی برای جذب و ساماندهی جوانان از مردم درخواست کرد تا دانش آموزان با استعداد خود را برای رفتن به حوزه تشویق کنند.
امام جمعه شهرستان در پایان خبر از دعوت آیت الله علم الهدی به عنوان نماینده ولی فقیه برای شرکت در مراسم سالگرد علامه بهلول داد و گفت ایشان این دعوت را پذیرفته و پیگیر جذب کمک هایی از آستان قدس و جاهای دیگر برای مرقد علامه بهلول نیز می باشند.