برگزاری مراسم جشن ولادت حضرت زینب(س) در بیلند

دی ۲۲, ۱۳۹۷ بدون نظر توسط

مراسم جشن ولادت حضرت زینب (س) به همت هیات سیده زینب(س) بیلند و  با اجرای برنامه های مختلف از جمله اجرای سرود، سخنرانی، مداحی و قرعه کشی مسابقه در محل مجتمع حسینیه و مهدیه بیلند برگزار شد.

به گزارش در این جلسه حجت الاسلام سید میثم مومنی با اشاره با تقابل همیشگی حق و باطل گفت: این تقابل از زمان حضرت آدم با جریان هابیل و قابیل شروع شده و در زمان پیامبر و ائمه ما ادامه داشته و اکنون نیز شاهد همین تقابل بین دشمنان ما و این نظام و انقلاب هستیم.

وی با اشاره به نقش موثر حضرت زینب (س) در جریان حوادث عاشورا و کربلا و تبیین و روشنگری این حضرت درمورد اهداف قیام امام حسین(ع) گفت: کسانی که اسلام را متهم به کم اهمیت جلوه دادن و مخالف زن معرفی می کنند باید ببینند که ما دینمان را و امام حسینمان را مدیون اقدام به موقع و روشنگرانه یک زن میانسال می دانیم و معتقدیم اگر حضرت زینب(س) نبودند امروز این مکتب اینگونه صحیح و سالم به دست ما نرسیده بود.

حجت الاسلام سید میثم مومنی  با بیان اینکه وجود حضرت زینب(س) باعث جلوگیری از فتنه گری دشمن علیه ماجرای کربلا و عاشورا شد ادامه داد:

امروز و پس از ۴۰ سال که از انقلاب نورانی امام ما میگذرد، این انقلاب فتنه ها  و پستی و بلندی های زیادی را گذرانده  و ما باید توجه کنیم و ببینیم که آیا همان نقشی که حضرت زینب(س) برای ماجرای کربلا ایفا کرد ما نیز می توانیم برای این انقلاب ایفا کنیم.

سید میثم مومنی  با همجنس دانستن دشمنی ها، علیه نظام و انقلاب اسلامی  ایران در حال حاظر با دشمنی ها علیه اولیاء خدا گفت: امروز همه می دانند بهانه دشمنان این نظام انرژی هسته ای ، موشکی ، سیاسی و حقوق بشری است و اصلی ترین مشکل دشمنان ما اعتقاد مردم به وحدانیت خداست و آنها با این نگاه توحیدی و خدامحوری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری مشکل دارند.

وی با اشاره به این که باید علما و روحانیون و طلبه های انقلابی،  بسیجی های مخلص و هیأتی های بصیر و جهادی فرمایش رهبری مبنی بر نیاز جامعه به جهاد تبیین را سرلوحه خود بدانند گفت این جهاد همان جهاد زینبی است و نباید اهداف قیام امام (ره) و شهدای ما به فراموشی سپرده شود.

باید ببینیم حالا که در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب هستیم چه چیزهایی بدست آوردیم. البته نقص ها و اشکالاتی هم وجود دارد همانطور که خود رهبری می فرمایند ما هنوز در ابتدای راه هستیم و خیلی نواقص داریم . اما یادمان نرود که اولین خواسته انقلابی مردم ما در زمان امام (ره) کسب استقلال، آزادی و عرت نفس بود.

وی ادامه داد: امروز دشمن سعی می کند با بزرگنمایی مشکلات ما را از چیز هایی که بدست آوردیم غافل کند.

حجت الاسلام سید میثم مومنی با اشاره به وجود اشکالات مدیریتی و ساختاری اقتصادی در کشور گفت: نخبگان و جامعه انقلابی بصیر نباید اجازه بدهند که مردم  از اولین شعار انقلابیون سال۵۷ و ۵۹ و قیام های مرتبط با انقلاب که طلب استقلال، عزت مندی، آزادی و جمهوری اسلامی بود غافل شوند.

وی ادامه داد: جرم ما داشتن موشک و انرژی هسته ای نیست، جرم ما اعتقاد به مشی و مکتب حضرت علی(ع) در دفاع از مظلومان است،  چه در یمن باشد چه در سوریه و عراق و هر جای  دیگر دنیا.

وی در پایان با اشاره به این آیه از قرآن کریم :الَّذِينَ قَالَ لَهُمُ النَّاسُ إِنَّ النَّاسَ قَدْ جَمَعُوا لَكُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزَادَهُمْ إِيمَانًا وَقَالُوا حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ

به موضوع تهدید و نا امید کردن عده ای از مردم که به یاری پیامبر در جریان یکی از غزوات آن حضرت برخواسته بودند پرداخت و این موضوع را تبیین کرد که همانطور که آن روز منافقان ، مردم را به علت تعداد اندکشان و در مقابل قدرت دشمنان پیامبر مورد نکوهش و تهدید قرار می دادند امروز نیز عوامل داخلی دشمن مدام در گوش جامعه نجوا می کنند که دنیا بر علیه شماست و دست از این نظام و رهبری بردارید. اما در زمان پیامبر مردم نه تنها دست از این یاری برنداشتند که خداوند می فرماید این تهدیدها باعث شد این افراد در دفاع از پیامبر قوی تر شده و خداوند ایمان آنها را مستحکم تر کرد. یعنی ملتی که هر چقدر تهدید شود قوی تر می شود.

یعنی ملتی که امام (ره) می فرماید وقتی شهادت دارد را از چه می ترسانید.

دسته بندی : آخرین اخبار
برچسب ها :

درباره نویسنده

نویسنده هنوز هیچ اطلاعاتی به پروفایلش اضافه نکرده است.
بدون پاسخ به “برگزاری مراسم جشن ولادت حضرت زینب(س) در بیلند”

پاسخ دهید