برگزاری جلسه عمومی پرسش و پاسخ با حضور اعضای شورای اسلامی بیلند

اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷ بدون نظر توسط

جلسه عمومی پرسش و پاسخ با حضور اعضای شورای اسلامی بیلند و مردم یک شنبه شب مورخ ۲۳ اردیبهشت ماه ۹۷ در محل مجتمع حسینیه و مهدیه بیلند برگزار شد.

 

⭕نقدی بر جلسه پرسش و پاسخ شورای اسلامی دهستان بیلند

جلسه پرسش و پاسخ شورا با حواشی و نکات مهم و قابل توجهی همراه بود که بعضی از این حواشی در عین حال می تواند مهمترین عامل افزایش پشتوانه مردمی شورا شود.
قبل از هرچیزی از اعضاء محترم شورا بابت جسارت و قبول نمایندگی مردم تشکر می کنم🌹🌹
۱⃣ باوجود اینکه شروع مراسم ساعت ۷:۳۰ اعلام شده اما تا ساعت ۸:۳۰ غیر از اعضاء شورای کسی حضور نیافته بود و نظر برخی افراد مبنی یر بی تفاوتی مردم نسبت به مسایل اجتماعی تقویت میشد اما از ساعت ۹ به بعد کم کم جمعیت که اغلب قریب به اتفاق آنها جوان بودند حضور پیدا کردند.
۲⃣ در ابتدای جلسه ریاست محترم شورا گزارشی از عملکرد شورا ارائه نمودند که این گزارش چندان نتوانست در نظر مردم مقبول بیفتد.
۳⃣پس از شروع پرسش و پاسخ لحظه به لحظه بر داغی جلسه افزوده شد و جوانان با حرارتی وصف ناشدنی پیگیر حل برخی مشکلات بیلند بودند.این بزرگترین مزیت برای اعضا شوراست چرا که اگر بتوانند به این شور و شوق جوانان جهتی درست بدهند می توانند خالق کارهای بزرگی برای بیلند شوند.
۴⃣علاوه بر پیگیری مشکلات، برخی از جوانان انتقاداتی ( بعضا کاملا بحق و درست) را نسبت به عملکرد شورا ارائه نمودند که ایکاش شورا به جای جبهه دفاعی گرفتن در مقابل منتقدین ضمن پذیرفتن انتقادات وارده، از مردم جهت بهتر شدن عملکرد راهکار و نظر می خواست.

💢نتیجه گیری:

برخی حواشی مراسم به خاطر این بود که جلسه پرسش و پاسخ بعد از گذشت ۸ ماه  از انتخاب شورا و درخواست های مکرر مردم برگزار گردید در حالی که اعضای محترم در زمان انتخابات مسجد به مسجد سخنرانی و تبلیغ نموند و ارائه عملکرد مستمر را جزء اولین اقدامات خود ذکر نموده بودند. شورا به عنوان مهمترین رکن مشارکت و مقبولیت مردمی فارق از عملکرد اعضا، جایگاه رفیعی دارد که نباید این جایگاه متزلزل شود و حفظ پشتوانه مردمی مهمترین هنر اعضا می تواند باشد.

💢چند پیشنهاد:

🔘برگزاری جلسه پرسش و پاسخ و شنیدن صحبت های مردم حداقل انتظار انتخاب کنندگان شورا می باشد موضوعی که بعد از گذشت ۸ ماه اتفاق افتاد و در انتهای جلسه و در پاسخ به تنها درخواست انجام شده مبنی بر قول برگزاری جلسه در حداقل سه ماه آینده,با اکراه اعضا شورا آن هم برای ۴ ماه آینده پذیرفته شد.
🔘 حفظ پشتوانه مردمی و جایگاه شورا موضوعی است که اعضا محترم شورا باید حتما مورد توجه قرار دهند .
🔘جلب مشارکت مردمی در تصمیم گیری و اجرای برنامه های عمرانی و… می تواند هم به حفظ پشتوانه و هم اجرای کارهای بزرگ منجر شود. متاسفانه در این خصوص از جانب شورا نه تنها اقدامی صورت نگرفته بلکه درخواست همکاری جوانان نیز توسط شورا رد شده است.

 

متن: احمد سفری

دسته بندی : آخرین اخبار
برچسب ها :

درباره نویسنده

نویسنده هنوز هیچ اطلاعاتی به پروفایلش اضافه نکرده است.
بدون پاسخ به “برگزاری جلسه عمومی پرسش و پاسخ با حضور اعضای شورای اسلامی بیلند”

پاسخ دهید