اطلاعیه اجتماع بزرگ مردم بیلند و برگزاری نماز عید فطر

خرداد ۱۴, ۱۳۹۷ بدون نظر توسط

اطلاعیه

بسمه تعالي
عید فطر زمان شکفتن گل های ایمان در دل و جان انسان و تحفه خداوند به مؤمنانی است که با سلاح روزه به غبارروبی خانه دل پرداخته اند. آنان که پلیدی را از جان خود بیرون رانده اند و به جای آن اخلاص و ایمان را جایگزین کرده اند. اگر خداوند متعال این روز با عظمت را برای مسلمین عید قرار داده پس باید آثار خدایی، یعنی قدرت و عزت و صلابت و هیمنه الهی نیز بر اجتماع آنان حاكم باشد.

🔘طرح چنین مسأله ای در عید سعید فطر كه روز تجمع سراسری میلیون ها مسلمان در تمام اقصی نقاط جهان و توجه به قدرت و استعداد و شوكت اسلام است، یادآور این امر است كه مسلمین باید برای تحقق چنان آرمان مقدس و والایی از چنین روز بزرگی كمال استفاده را برده و عزت و اقتدار و هیبت اسلام را به دنیا نشان دهند و با اتحاد و یكپارچگی هرچه فزونتر بدان اهتمام ورزند.

🔘همچنين در احاديث و روايات به كررات تاكيد گرديده كه نماز عيد فطر در بيرون از مساجد اقامه گردد.

از امام باقر ( ع) نقل است كه فرموده اند: از سنّت است که اهل هر شهرى براى نماز عید فطر و قربان به سوى صحرا ( بيرون)روند، مگر اهل مکه که آنان در مسجد الحرام نماز عید مى‏خوانند.

🔘 لذا با توجه به تاكيدات صورت گرفته در مباني ديني و همچنين ضرورت جامعه كنوني در خصوص ايجاد اتحاد و همبستگي و نمايش عزت و اقتدار مسلمان و بنا به پيشنهاد انجام شده مقرر گرديد تا با همكاري و همفكري و مشاركت جوانان و هيات امناء مساجد و اماكن مذهبي بيلند نماز عيد فطر امسال بصورت متمركز و باشكوه برگزار گردد.

در اين خصوص جلسات متعددي با صاحبنظران، هيات امناء مساجد، ائمه جمعه و جماعات، شوراي اسلامي بيلند و… برگزار و اين اتفاق نظر حاصل گرديد و با توجه به اهميت موضوع حجت الاسلام صادقي نسب امام جمعه محترم شهرستان نيز امام جماعت نماز #عيد_فطر بيلند را تقبل نمودند.
♻ این اجتماع بزرگ ، علاوه بر ایجاد وحدت و امید در بین مردم منجر به یأس و ناامیدی دشمنان گرديده و اميد است منشاء يك حركت و رسم ارزشمند در شهرستان و افتخاري براي مردم شريف بيلند گردد.انشاا…

قطعا ارائه نقطه نظرات و پيشنهادات مي تواند برغناي هرچه بيشتر مراسم بیافزاید.

در اين مسير دست همكاري و همياري همه عزيزان را به گرمي مي فشاريم.

✅شورای فرهنگ عمومی بیلند

✅دهیاری و شورای اسلامی بیلند

✅هیات امنا مساجد و اماکن مذهبی بیلند

✅ستاد مردمي اجراي مراسمات عمومي بيلند

دسته بندی : آخرین اخبار
برچسب ها :

درباره نویسنده

نویسنده هنوز هیچ اطلاعاتی به پروفایلش اضافه نکرده است.
بدون پاسخ به “اطلاعیه اجتماع بزرگ مردم بیلند و برگزاری نماز عید فطر”

پاسخ دهید