آمارگیری از ویژگیهای مسکن روستایی در بیلند آغاز شد

مهر ۲۵, ۱۳۹۷ بدون نظر توسط

چهارمین دوره ‘طرح آمارگیری از ویژگیهای مسکن روستایی’ که از ۲۱ مهر ماه به صورت رسمی آغاز شده بود امروز هم در بیلند شروع شد.

به گفته سیدرضا موسوی نیا مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی در گفتگو با خبرگزاری ایرنا ،این طرح اقدامی برای بهبود وضعیت مسکن روستاییان و پیشبرد طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، ایجاد امکانات رفاهی و اجرای سایر طرحهای عمرانی در سطح روستاها است.
به گفته سیدرضا موسوی نیا : جمع ‌آوری اطلاعات دقیق در زمینه امکانات عمومی، امکانات عمرانی، ویژگیهای سکونتی و بهداشتی، برنامه ‌ریزی برای پیشبرد طرح جامع بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، بهبود و ساماندهی امکانات رفاهی و معیشت روستانشینان و برنامه ریزی دقیق دستگاه‌های اجرایی برای توسعه و عمران مناطق روستایی از دیگر اهداف اجرای این طرح هستند.

موسوی نیا ادامه داد: با اجرای این طرح، تغییرات ایجاد شده در واحد‌های مسکونی بهسازی شده بررسی و شناخت عمومی از روستا و واحد‌های مسکونی روستایی بدست می آید و اطلاعات مالکانه و فنی واحدهای مسکونی نظیر مساحت، عمر ساختمان، تعداد طبقات، نوع مصالح ساختمانی، جهت ساختمان جمع آوری می‌ شوند.
وی گفت: طرح آمارگیری از ویژگیهای مسکن روستایی از سال ۱۳۸۲ هر پنج سال یکبار توسط بنیاد مسکن و با همکاری مرکز آمار ایران اجرا شده و چهارمین دوره این طرح تا ۲۱ آبان ماه ادامه دارد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: در چارچوب اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی این استان از سال ۱۳۸۷ تاکنون صاحبان ۱۳۵ هزار واحد مسکن روستایی برای دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی شده و از این تعداد ۱۱۴ هزار واحد پایان کار ساخت خود را دریافت کرده اند.
یک میلیون و ۷۳۳ هزار نفر از جمعیت شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی در قالب ۵۱۶ هزار و ۴۱۹ خانوار در سه هزار و ۲۸۱ نقطه روستایی این استان زندگی می کنند.

دسته بندی : آخرین اخبار
برچسب ها :

درباره نویسنده

نویسنده هنوز هیچ اطلاعاتی به پروفایلش اضافه نکرده است.
بدون پاسخ به “آمارگیری از ویژگیهای مسکن روستایی در بیلند آغاز شد”

پاسخ دهید